DaNNet - internet * sítě * EZS * TV

[Login] [Help]
  26. 11. 2022 DOSTUPNÉ MODULY:  O nás  |  Služby Klientům  

Historie

Vysokorychlostní síť pod obchodním názvem DaNNet vznikla spontánně v roce 2003 jako komunitní nízkonákladová síť mezi kamarády, kteří nebyli ochotni akceptovat monopolní ceny Českého telecomu.

Tyto skutečnosti, vedly v druhé polovině roku 2003 k nezvratnému rozhodnutí vybudovat vlastní bezdrátovou síť pro distribuci internetové konektivity. 9 lidí, kteří stáli u zrodu sítě se poprvé sešli v srpnu 2003 a již v listopadu byli připojeni první klienti.

Z počátku byla celá síť budována jako nízkonákladová s ohledem na maximální funkčnost za minimální cenu. To se však později ukázalo jako ne příliš dobré rozhodnutí a již na jaře roku 2004 bylo nutné z kapacitních i jiných technologických důvodů začít přebudovávat jednotlivé distribuční body a realizovat je na profesionálnější úrovni.

Portfolio služeb se postupně rozšířilo o instalace SAT TV, DVB-T a systémy pro elektronické zabezpečení budov (EZS) čímž jsme pokryli celé spektrum slaboproudých systémů budov.

Stále rostoucí poptávka nových klientů, kteří se doslechli o našich službách, vedla postupně k profesionalizaci všech použitých technologií a rozvoj trvá do dnešního dne.

Naše základní filosofie je drtivou většinu zisku opět ihned investovat do rozvoje sítě a do nákupu nových technologií.